Naše pivo

 

Světlý ležák z varnsdorfského pivovaru Kocour

Tradiční český ležák zlatavé barvy s vyváženě hořkou a lahodně plnou chutí, chmelovou vůní a bohatou pěnou.

Světlý ležák z Plzně – Pilsner Urquell

Prazdroj je tradiční české označení piva v současné době vyráběného pod obchodním názvem. Pilsner Urquell v pivovaru Plzeňský Prazdroj, a. s. Jde nejen o typický, ale i historický vzor piv plzeňského typu. Vůbec poprvé na celém světě byl tento druh piva uvařen 5. 10. 1842 v plzeňském pivovaru německým sládkem Josefem Grollem. Pilsner Urquell byl vůbec první světlý ležák, čímž byl inspirací pro více než dvě třetiny dnes vyráběného piva na světě.

 

 

Světlý 11 stupňový ležák z  pivovaru Frankies

Na pořádný ležák nedáme dopustit. Ten náš vaříme klasickým způsobem z plzeňského sladu a žateckého chmele a v závislosti na ročním období tvoří až 50% naší produkce. Ačkoliv se jedná o tradiční recepturu i suroviny, rukopis Frankies je v něm dobře čitelný. Jeden z důvodů, proč se ráno těšíme do práce.

 

Kocour American IPA – Samurai – (americká verze India Pale Ale, která je daleko víc chmelenější než anglická IPA) je vařená přímo světoznámým sládkem z Japan’s Yo-Ho Brewing Co. Toshim Ishiim, který se specializuje na americké piva (IPA, Barley Wine,Porter atd.) a umí perfektně sypat chmel 🙂 spolupracoval s nejlepšími americkými sládky z malých pivovarů. Při vaření použil ty nejšpičkovější (a taky nejdražší) americké chmele: Columbus, Amarillo,Cascade a dosáhl tak chmelenosti cc 70-75 IBU (jednotek hořkosti) a lahodné komplexnosti. Myslíme, že se jedná o jedno z nejlepších piv uvařených na území České republiky. Takové pecky se pak dělají jen v USA a v EU jen v těch NEJ minipivovarech, takže je to super příležitost seznámit se s takovou lahůdkou i v naší restauraci.

Další piva na dotaz u obsluhy. Vždy pro Vás máme v nabídce vždy jeden z pivních speciálů.